We wtorek (28.06.2022 r.) w naszej bibliotece miało miejsce szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego.

Duża sala. Przy stole siedzą ludzie, jedna osoba stoi przodem do pozostałych.

W programie szkolenia:

1. Biblioteki w Helsinkach – Paweł Kordybacha, instruktor WBP w Lublinie.

Mężczyzna stoi przodem zwrócony do Sali. W ręku trzyma mikrofon. W tle prezentacja Europejski bibliotekarz Helsinki 6 – 10 czerwca 2022 r.

2. Bibliotekarz wizualny – Grzegorz Winnicki, instruktor WBP w Lublinie.

Duża sala. Przy stole siedzą ludzie. Mężczyzna przodem zwrócony do uczestników szkolenia. W tle prezentacja – Bibliotekarz wizualny.

3. O projektach w bibliotece publicznej – Hanna Czelej, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach.

Kobieta stoi przodem do uczestników szkolenia. W ręku trzyma mikrofon. W tle prezentacja – O projektach w bibliotece publicznej.

4. Komunikacja a społeczność Głuchych - Ewa Szewczyk, MBP we Włodawie

W czasie szkolenia pożegnała się z nami i podjęła tortem Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  w Urszulinie Teresa Kuczyńska, która po czterdziestu latach pracy odchodzi w lipcu na emeryturę. Pożegnaliśmy ją ciepło i serdecznie życząc zdrowia i pogody ducha.

Trzy kobiety stoją na scenie. Pierwsza od lewej trzyma kwiaty, druga upominek.

Instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego
Monika Urbańska-Nazaruk i Ewa Krukowska