We wtorek (14 lutego) spotkały się Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych „Pasja”, który działa od 15-stu lat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Duża sala, na środku stoi stół, przy którym siedzi kilka Pań. Jedna z nich stoi zwrócona twarzą do reszty. Na stole stoją filiżanki, talerze z ciastem i leżą książki

W pierwszej części spotkania z ogromną radością powitałyśmy w naszych szeregach trzy nowe Klubowiczki. Panie przedstawiły się i opowiedziały co lubią czytać, czym się interesują i dlaczego chcą uczestniczyć w spotkaniach DKK.

Sala, grupa kobiet siedzi przy dużym stole. Na stole stoją filiżanki, talerz z ciastem. Dwie kobiety stoją przy oknie. Jedna z nich wręcza coś drugiej

Tematem merytorycznym spotkania była miłość w literaturze, filmie, poezji i muzyce. Klubowiczki (same Panie) dzieliły się tytułami książek, wierszy, filmów oraz piosenek. Przyszły na spotkanie przygotowane, każda zabrała głos. Część z Pań recytowała fragmenty ulubionych wierszy. Padały nazwiska: Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej czy Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. Piotr Szczepanik ze swoim repertuarem piosenek („ Kochać”, „Żółte kalendarze”, „Goniąc kormorany”, „Nigdy więcej”) był wymieniany kilkakrotnie, potem Bohdan Łazuka, Jerzy Połomski i Krzysztof Krawczyk.

Kilka Pań siedzi przy stole. Trzy kolejne stoją przy oknie i rozmawiają. W tle plakat DKK.

Z książek na pierwszym miejscu padł tytuł „Przeminęło z wiatrem” – Margaret Mitchell, „Quo vadis” – Henryka Sienkiewicza, „Pamiętnik” – Nicholasa Sprksa i wiele innych powieści z motywem miłości w tle. Natomiast w kategorii film na pierwszym miejscu znalazł się film „Love Story” z 1970 r. w reżyserii Arthura Hillera, w rolach głównych Ali MacGraw i Ryan O,Neal. Na zakończenie spotkania uczestniczki zostały obdarowane przez prowadzącą czerwonym serduszkiem na patyku z racji Walentynek i omawianego tematu spotkania. „Słynne pary PRL” – Sławomira Kopra będzie lekturą do przeczytania i dyskusji na marzec.

Duża sala, grupa kobiet siedzi przy stole. Jedna z nich stoi zwrócona twarzą do reszty. Na stole stoją filiżanki,  talerze z ciastem i kwiaty.Duży plakat z logo DKK.

Na następne spotkanie zapraszam 14.03.2023 r. na godz. 15.30 do naszej biblioteki.

Opiekun DKK dla Dorosłych „Pasja”
Ewa Krukowska.