Zasłuchana w serca bicie.
Zadumana na łonie natury.
Zamyślona nad życiem.

Taka jest bohaterka naszego spotkania. We wtorek (14.05.2024 r.) zgodnie z harmonogramem (spotykamy się w drugi wtorek miesiąca) spotkałyśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki z autorką tomiku poezji ITAMITU, Grażyną Rawicką.

Mała sala, grupa kobiet siedzi przy stole. Rozmawiają, piją kawę, jedzą ciasto. Na stole stoi wazon z chorągiewkami i balonami. Na chorągiewkach logo DKK.

Poetka zapoznała nas ze swoją twórczością. Recytowała wybrane wiersze, wywołując w naszych myślach i sercach, wzruszenie i chwilę zadumy. Mówi, dlaczego należy czytać poezję a mianowicie: „strofy wierszy pobudzają bardziej niż kawa, poezja porusza ducha, skłania do autorefleksji i poszukiwania ukrytych znaczeń”. Na zakończenie obdarowała nas ostatnim tomikiem poezji. Każda z Klubowiczek, która dostała od Poetki jej tomik opatrzony został stosownym autografem. Kolejne spotkanie DKK w naszej bibliotece będzie miało miejsce 11 czerwca o godz.15.30. Tematem merytorycznym będzie prywatne życie Czesława Miłosza w związku z 2024 r. ogłoszonym Rokiem Miłosza. Klubowiczki przygotują ulubione wiersze bądź fragmenty powieści czy innych utworów Laureata Literackiej Nagrody Nobla.
Opiekun DKK Ewa Krukowska.

Grażyna Rawicka – rezyduje jak mówi o swoim aktualnym życiu między Polską a Walią. Pochodzi ze Sławatycz, absolwentka Wydziału Chemii na UMCS w Lublinie. Należy do grupy poetyckiej „Fraza” przy Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie, aktywnie uczestniczy w warsztatach literackich przy Centrum Kultury w Lublinie. Autorka trzech własnych tomików poetyckich i współautorka wielu zbiorczych wydań między innymi zeszytów poetyckich „Nadbużańskiej Frazy”. Dla autorki poezja to forma określenia relacji z samą sobą.

Dwie kobiety stoją obok siebie, jedna z nich trzyma kwiaty i mówi coś do drugiej. Z tyłu przy ścianie stoi stolik, na którym znajduje się komputer i drukarka.

Kilka kobiet stoi wokół stołu. Na stole stoją filiżanki z kawą, talerze z ciastem, wazon z chorągiewkami z logo DKK. Przy ścianie na całej powierzchni znajdują się półki z gazetami i książkami.