zaprasza na otwarcie wystawy

„Pamięci Powstańcom Styczniowym Ziemi Włodawskiej”

18 października 2024 r. (piątek), godz. 10.00
Sala Konferencyjna
ul. Przechodnia 13

Grafika z tytułem wydarzenia i nazwą projektu

W programie:

• Podsumowanie projektu „Powstańczy foto-plener po Ziemi Włodawskiej” z prezentacją materiałów audiowizualnych
  • Otwarcie pokonkursowej wystawy i prezentacja katalogu “Pamięci Powstańcom Styczniowym Ziemi Włodawskiej”, wręczenie nagród laureatom

Wystawa „Pamięci Powstańcom Styczniowym Ziemi Włodawskiej” to efekt konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie w ramach realizacji projektu Powstańczy foto-plener po Ziemi Włodawskiej w ramach Programu Dotacyjnego Biura „Niepodległa” – „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.
Konkurs poprzedzony był otwartym wykładem inauguracyjnym, stacjonarnymi warsztatami fotograficznymi „Zdjęcia plenerowe – dobre rady” oraz cyklem plenerowych wyjazdów szlakami powstańczych oddziałów Marcina Borelowskiego „Lelewela”, Karola Krysińskiego i Walerego Wróblewskiego. Wyjazdom towarzyszyły zajęcia edukacyjne i warsztatowe na ścieżce przyrodniczo-historycznej „Obóz Powstańczy – Bój o Urszulin” oraz w Ośrodku Dydaktycznym Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu, przeprowadzone przez przewodników turystycznych, regionalistów i instruktora fotografii.

Organizatorzy:
Gmina Miejska Włodawa

Patronat Honorowy:
Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński
Starosta Włodawski Mariusz Zańko

Partnerzy:
Poleski Park Narodowy
Rejonowy Oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włodawie
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział im. Mieczysława Tokarskiego we Włodawie
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. II Warszawskiej Brygady Saperów i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego we Włodawie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce