W piątek (14.12.2018) w naszej bibliotece miało miejsce szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego.

W programie szkolenia:
1. Miasto tajemnic – konferencja państw Europy Środkowo – Wschodniej i Chin – Joanna Chapska – Dział Instrukcyjno – Metodyczny WBP w Lublinie.
2. Lubelskie gra i czyta – aplikacja mobilna – projekt Partnerstwo dla książki MKiDN – Grzegorz Winnicki – Dział Instrukcyjno – Metodyczny WBP w Lublinie.
Ponadto bibliotekarze poznali szczegóły konkursu dla uczniów szkół podstawowych powiatu włodawskiego „Centralne Biuro Czytelnicze". Uczestnicy konkursu - młodzi agenci - mają za zadanie weryfikację dokumentów, werbowanie nowych agentów oraz wykonywanie zadań specjalnych. Wszystkie zadania są punktowane, a na laureatów będą czekały nagrody. Każdy agent otrzymuje legitymację, notes i długopis do sporządzania tajnych notatek oraz kalendarzyk.

Na początku spotkania nasza koleżanka Wioletta Wójtowicz – Wicińska (BPG Hańsk) poczęstowała wszystkich bibliotekarzy okolicznościowym torem z okazji 35 – lecia pracy zawodowej.

Natomiast głównym wydarzeniem szkolenia było spotkanie opłatkowe, na które przybyli zaproszeni goście: Agata Zakrzewska – Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego, Leszek Popik – Kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego.
Dyrektor biblioteki Jacek Żurawski złożył życzenia świąteczne i podzieliliśmy się opłatkiem.

Ponadto nie zabrakło też jak zwykle „prezentów".
Na zakończenie spotkania wszystkie biblioteki gminne i filie powiatu włodawskiego otrzymały od Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie publikację „Nadbużańska Fraza. Zeszyt poetycki 2018" z prośbą o wpisanie do inwentarza.
Natomiast tylko biblioteki gminne dostały tomik poezji autorstwa Józefa F. Ferta pod tytułem „Brunatni doradcy diabła".

Następne szkolenie przewidziane jest na marzec przyszłego roku.

Instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego
Ewa Krukowska

Fot. Edyta Pietrzak