W środę (20 lutego 2019 r.) w naszej bibliotece odbyła się promocja książki Patryka Osieleńca "Oko Cordoby", którą honorowym patronatem objął dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski.

DSC0014

Patryk Osieleniec to młody, inteligentny człowiek o niezwykle bogatej wyobraźni. Miłośnik książek – lubi czytać ale również pisać książki. Przez wiele lat swoje opowiadania przechowywał w tak zwanej szufladzie. Pewnego dnia znalazła je mama Patryka i postanowiła wspierać syna w jego pasji oraz doprowadzić do ich publikacji. Tak też się stało. W 2017 roku została wydana pierwsza książka pt.: "Gra", a w 2018 ukazało się "Oko Cordoby" druga powieść, będąca w dużej mierze kontynuacją przygód bohaterki "Gry" – Giseli.
Autor podczas rozmowy chętnie opowiadał o swojej miłości do pisania, był bardzo otwarty i sympatyczny, jednocześnie z wielkim poczuciem humoru i dystansem do swojej osoby.
W trakcie spotkania zdradził, że właśnie pisze kolejną książkę, tym razem o tajemniczym bractwie iluminatów. Zapytany o kontynuację losów Giseli, odpowiedział, iż rozważa napisanie dalszego ciągu.
Na spotkaniu gościliśmy czytelników, sympatyków biblioteki, a także Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki Pasja, członków Dyskusyjnego Klubu Książki przy Zakładzie Karnym oraz Grupy Poetyckiej Nadbużańska Fraza i Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej. Spotkanie poprowadziła Monika Urbańska-Nazaruk – instruktor do spraw bibliotek publicznych powiatu włodawskiego.
W kuluarach przy słodkim poczęstunku i kawie, nasi goście mogli porozmawiać z autorem i poprosić o autografy w zakupionych książkach.

Naszemu gościowi Patrykowi Osieleńcowi życzymy niewyczerpanej skarbnicy pomysłów i z niecierpliwością czekamy na kolejną powieść.

Monika Urbańska-Nazaruk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania
Fot. E. Szewczyk