Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu włodawskiego do udziału w XX Powiatowym Konkursie Czytelniczym dla Młodzieży: Każdy Jest Feniksem. Trudna droga do samoakceptacji bohaterów powieści Martyny Senator „Najgłośniej krzyczy serce” i Erin Stewart „Blizny jak skrzydła”.

Na tle szuwarów lecąca biała czapla. Napis: XX Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla Młodzieży KAŻDY JEST FENIKSEM Droga do samoakceptacji w literaturze dla młodzieży Martyna Senator „Najgłośniej krzyczy serce” Erin Stewart  „Blizny jak skrzydła” Organizatorzy Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Tegoroczny temat konkursu najlepiej przybliża cytat z książki Martyny Senator: „Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że właściwie do wszystkiego można się przyczepić. To dlatego tak rozpaczliwie próbujemy być idealni. Ale niezależnie od tego, jak bardzo będziemy się starać, przegramy, bo każdy ma jakiś słaby punkt. To błędne koło, w którym tak naprawdę nie ma żadnych zwycięzców. Jest za to cała masa zakompleksionych młodych ludzi, bo obecna rzeczywistość nie sprzyja samoakceptacji.”

Tytuły konkursowe dostępne są w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w bibliotekach szkolnych. Szczegółowe informacje o Konkursie znajdziecie w swoich bibliotekach szkolnych i w załączonym regulaminie.

Organizatorzy:
Biblioteka ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie - etap szkolny
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie - etap powiatowy