We wtorek, 26 kwietnia odwiedziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Biedroneczki wraz z wychowawczynią, panią Dominiką Prokopiuk złożyły nam rewizytę pełną uśmiechów i ciekawych rozmów.

Oddział dla Dzieci. Pierwszy plan biały blat stołu, na którym stoją kolorowe książki dla dzieci. Dookoła stołu roześmiane dzieci oglądają książeczki. Z lewej strony prowadząca (J. Orzeszko) przygląda się dzieciom, z prawej strony nauczyciel (D. Prokopiuk) przygląda się dzieciom. W tle wnętrze Oddziału dla Dzieci, regały z książkami.

Pięciolatki z uwagą przyglądały się zakładkom prezentowanym w Galerii Na Piętrze, gdzie wciąż można podziwiać okazy z całego świata zebrane w kolekcji pani Marty Gruszczyńskiej. W Oddziale dla Dzieci moi goście zapoznali się z ofertą czytelniczą i z nieskrywaną radością dzielili się swoimi spostrzeżeniami zarówno między sobą, jak i z nami, bibliotekarzami :)
Dzieci z entuzjazmem przyjęły różnorodność księgozbioru dedykowanego specjalnie dla najmłodszych. Podziwialiśmy więc książki najcięższe, najlżejsze, najkrótsze i najdłuższe! Ta ostatnia, zmierzona krokami Mateusza wyniosła 16 długości :) Zachwyciliśmy się książeczkami najbardziej kolorowymi i mięciutkimi. Daliśmy się zaskoczyć niespodziankom ukrytym w kartonowych okienkach :) Największym jednak zaskoczeniem okazała się książka totalnie bez obrazków :) Moi goście zgodnie stwierdzili, że każda książka zasługuje na uwagę, także ta bez ilustracji :)

Oddział dla Dzieci. Pierwszy plan czerwona podłoga pomieszczenia, na której stoi rozłożona książka. Przy książce przykuca dziewczynka i prowadząca spotkanie (J. Orzeszko). W tle grupa dzieci siedzi przy białym stole, na szarej wykładzinie oraz na pluszakowych siedziskach dziecięcych. Przyglądają się z zainteresowaniem rozkładanej książce. Po bokach stoją niskie regały z kolorowymi książkami.

W drugiej części spotkania pozwiedzaliśmy agendy biblioteczne. Udało nam się zajrzeć do gabinetu Głównej Księgowej! Biedroneczki zobaczyły też, gdzie każdego dnia rozpoczynamy naszą pracę zanim udamy się na swoje stanowiska – Kancelaria biblioteki okazała się bardzo ciekawym miejscem. Spacer po Wypożyczalni dla Dorosłych i Dziale Regionalnym przyniósł refleksję, że cała biblioteka jest super! Ale to w Oddziale dla Dzieci jest serce naszej placówki :)

Dziękując Wam za wspaniałe spotkanie, zapraszam w biblioteczne progi jak najczęściej!
Fot. E. Pietrzak

Joanna Orzeszko