Po raz kolejny (16 i 18 maja 2022 r.) nasze biblioteczne Photony miały okazję złożyć wizytę sympatycznym przedszkolakom. Tym razem były to Tygryski, Biedronki, Sówki, Krasnoludki i Żabki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie.

Grupa przedszkolaków pozuje do zdjecia. W tle dekoracja z kolorowych firanek z przypiętymi zdjęciami Włodawy i napisem Zakątki mojego miata. Przed grupą dzieci trzy roboty do kodowania - Photony. Tygryski i Biedronki

Na początku spotkania każda z grup miała okazję do zapoznania się z przygodami pewnego inżyniera i jego niesfornego asystenta z książki Nicoli Baxter „Co się dzieje z tym robotem?”.

Grupa przedszkolaków pozuje do zdjecia. W tle dekoracja z kolorowych firanek z przypiętymi zdjęciami Włodawy i napisem Zakątki mojego miata. Przed grupą dzieci trzy roboty do kodowania - Photony. Sówki

Następnie młodzi programiści, układając w odpowiedniej kolejności kolorowe kubeczki, poznali podstawy kodowania analogowego.

Grupa przedszkolaków pozuje do zdjecia. W tle dekoracja z kolorowych firanek z przypiętymi zdjęciami Włodawy i napisem Zakątki mojego miata. Przed grupą dzieci trzy roboty do kodowania - Photony. Krasnoludki

Dzięki zabawie z Photonami doświadczyli radości i trudów programowania cyfrowego. Finałem każdego ze spotkań był wyścig rootów, podczas którego młodzi adepci programowana mogli wykazać się świeżo nabytymi umiejętnościami.

Grupa przedszkolaków pozuje do zdjecia. W tle dekoracja z kolorowych firanek z przypiętymi zdjęciami Włodawy i napisem Zakątki mojego miata. Przed grupą dzieci trzy roboty do kodowania - Photony. Żabki

Naszym sympatycznym robotom towarzyszyły: Joanna Orzeszko i Edyta Pietrzak.

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy do biblioteki :)
Fot. Monika Hetman, Joanna Orzeszko, Edyta Pietrzak

Roboty Photon, gry "Scottie Go!" oraz tablety do ich obsługi włodawska książnica otrzymała w ramach projektu "Kodowanie w bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Edyta Pietrzak