W piątek,(28 kwietnia) odwiedziły nasza bibliotekę dzieci z grupy Biedronek (Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie) wraz z paniami; Aleksandrą Łobko i Magdą Ciepałowicz.

Grupa dzieci pozuje do fotografii prezentując w dłoniach swoje prace plastyczne. W tle widać rollupy z logiem i wizerunkiem biblioteki.

Grupa, swą wizytę rozpoczęła od spotkania z panią dyrektor Dorotą Redde – Sawczuk. Dzieci w bardzo interesujący sposób odpowiadały na zadawane przez nią pytania. Następnie pomaszerowaliśmy do Działu Gromadzenia Zbiorów, gdzie panie; Dorota Garczyńska – Ślusarz i Ewa Ligiencka opowiedziały w ciekawy sposób o specyfice swojej pracy oraz o tym, jaką drogę muszą przejść książki, by trafiły na półki poszczególnych agend naszej biblioteki.
Następnie w Galerii Na Poddaszu zostały oprowadzone po wystawie, która przedstawia historię naszej biblioteki, zatytułowana Archivum bibliothecae 1946-2021”. W Galerii Na Piętrze obejrzały wystawę prac XXIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Jeśli nie chcesz mojej zguby krrokodyla daj mi, luby! - w 230. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry”, której towarzyszy piękny zamek, wykonany przez pracowników Oddziału dla Dzieci. Później odwiedziły poszczególne agendy; Oddział dla Dzieci, Dział Regionalny i Wypożyczalnię dla Dorosłych.
W dalszej części spotkania, rozmawialiśmy o historii powstawania pisma, papieru a później książek. Podczas warsztatów skupiliśmy się na piśmie klinowym. Wszystkie dzieci, miały okazję spróbować swych sił w odwzorowaniu poszczególnych liter na swych tabliczkach. Rezolutna grupa Biedroneczek, poradziła sobie z tym zadaniem celująco a przy okazji dobrze się wszyscy bawiliśmy.
Serdecznie dziękuję za wspaniale spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Aleksandra Łobko, Małgorzata Topolska

Grupa dzieci wraz z wychowawczynią odwiedzają Panią Dyrektor - Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie w jej gabinecie. Tło stanowią meble z książkami.

Grupa dzieci wraz z wychowawczynią są w gabinecie Pani Dyrektor – Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Dzieci zgłaszają się do odpowiedzi tło stanowią meble z książkami.

Grupa dzieci jest w kolejnym pomieszczeniu gdzie obie Panie opowiadają im o swojej pracy w Dziale Gromadzenia Zbiorów.

Grupa dzieci stoi przed prowadzącą zajęcia. Tło stanowi wystawa z kolorowymi planszami.

Grupa dzieci stoi przed witryną wystawową w której są kolorowe prace pokonkursowe dzieci. Prowadząca opowiada dzieciom o wystawie.

Grupa dzieci bawi się w Zamku królewskim, wykonanym z recyklingu.

Grupa dzieci stoi przed kierownikiem agendy Działu Regionalnego. Tło stanowią regały z książkami

Grupa dzieci siedzi przy stołach skierowana twarzami do prowadzącej. W oddali stoi bibliotekarka z globusem w dłoni i planszami, które prezentuje dzieciom. Tło biało-szare

Prowadząca prezentuje plansze z obrazkami dzieciom siedzącym przy stołach. To szaro-białe

W oddali wyświetlony obraz z rzutnika, wokół niego stoją kolorowe rollupy. Przy stołach siedzą dzieci i wykonują prace plastyczne. Z lewej strony, wychowawczyni pomaga dzieciom.

Grupa dzieci wraz z wychowawczynią stoją przed kierownikiem agendy Wypożyczalnia dla Dorosłych, który wita się z dziećmi. Tło stanowią meble biblioteczne.