We wtorek, 14 maja odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 we Włodawie, które wraz z wychowawczynią, Panią Kamilą Dominiczak przyszły do biblioteki na spotkanie z książeczką.

Oddział dla Dzieci. Zdjęcie grupowe. Grupa przedszkolaków siedzi na podłodze i kanapie fortepianowej, nauczycielka po prawej stronie, prowadząca (J. Orzeszko) po lewej stronie. Wszyscy pozują uśmiechając się do fotografa. W tle po prawej stronie kolorowe książki na regałach, po prawej czerwona kotara ozdobna.

Grupa „Dzwoneczki” z zainteresowaniem wysłuchała opowieści „Super bohaterzy są wśród nas” wydawnictwa Mamania. Ta kolorowa książka pop-up przeniosła nas do świata super zdolnych postaci, które w każdej chwili ze zwykłej istotki, często wystraszonej lub nieśmiałej mogą stać się bohaterami na całego!
Razem z Dzwoneczkami próbowaliśmy odszukać w naszym otoczeniu codziennych Superbohaterów :) Nie mieliśmy z tym najmniejszych problemów!
Nasi najbliżsi rodzice, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki, piekarze i ogrodnicy wreszcie naukowcy! Okazali się bezkonkurencyjni w posiadaniu niezwykłych mocy :) I chociaż na co dzień nie noszą bohaterskich masek przesłaniających twarz, nie powiewa im kolorowa peleryna… to my doskonale rozszyfrowaliśmy ich "superowskie" alter ego! Wszystko dzięki temu, jak wspaniałe rzeczy czynią każdego dnia dla nas i innych ludzi.
Milusińscy z entuzjazmem przeczytali przygotowane specjalnie na tę okazję książeczki sensoryczne. Uczyliśmy się czytać używając naszych zmysłów :) Dzwoneczki obiecały wrócić do Oddziału dla Dzieci, by móc nacieszyć kolorowymi książeczkami!
Do zobaczenia :)

Joanna Orzeszko

Fot. K. Dominiczak (MP nr 1 we Włodawie)

Oddział dla Dzieci. Zdjęcie grupowe. Grupa przedszkolaków siedzi na podłodze i pluszowych siedziskach, prowadząca (J. Orzeszko) siedzi na kanapie w kształcie fortepianu i pokazuje książkę dzieciom, czyta. Obok na kanapie siedzi dziewczynka i pomaga przekładać strony książki. W tle po prawej stronie kolorowe książki na białym blacie, po prawej regalik z książeczkami, czerwona kotara ozdobna.

Oddział dla Dzieci. Na fortepianowej kanapie siedzi prowadząca (J. Orzeszko) trzymająca otwartą książkę pop-up przed dziewczynką, która przymierza maskę super bohatera i przygląda się w lusterku zamocowanym we wspomnianej książce. W tle wystawa kolorowych książeczek sensorycznych dla dzieci, które stoją na białym blacie.

Oddział dla Dzieci. Na fortepianowej kanapie siedzi grupka dziewczynek i roześmiane oglądają książeczki sensoryczne. Tło rozmyte, kolorowe.

Oddział dla Dzieci. Na pokrytej szarą wykładziną podłodze siedzi po turecku prowadząca (J. Orzeszko). Czytając książkę pokazuje dzieciom ilustracje. Dzieci siedzą przed prowadzącą i patrzą na książkę z zainteresowaniem. W tle regał z kolorowymi książeczkami, duże pudełko z klockami drewnianymi pod stolikiem, za prowadzącą.