W środę, (11 września) odwiedziłam uczniów klasy III „a”, której wychowawczynią jest pani Katarzyna Kotlarek ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Towarzyszył mi pluszowy Różowy Kolorowy Potwór, bohater książki Anny Llenas – „Kolorowy potwór”.

Grupa dzieci wraz z paniami pozują do wspólnej fotografii. Tło stanowi wystrój klasy : tablica na której wyeksponowane są serduszka, godło, krzyż i ławki.

Uczniowie z ogromnym entuzjazmem przywitali nas w swojej klasie, dopytując o „tajemniczego potworka”, który podczas czytanej przeze mnie historii okazał się być pozytywną postacią, gdyż symbolizuje piękne uczucie – miłość.
Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym czym jest miłość, komu możemy okazywać tak miłe uczucie.
Przy zabawie z różowym potworem, dzieci opowiadały: kogo kochamy, za co, czy fajnie jest być zakochanym? Później przystąpiliśmy do zabawy, która wzbudziła wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów – kalambury.
Następnie nasze rozmowy potoczyły się w kierunku szacunku, który jest filarem udanej relacji. Wspólnie odrzekliśmy, że szacunek jest ważny, bo pomaga nam w słuchaniu tego co druga osoba ma nam do przekazania.
Zgodnie stwierdziliśmy, że „ … bez szacunku do drugiej osoby, miłość nie ma racji bytu”.
Serdecznie dziękuję za zaproszenie, wspólnie spędzony czas i rozmowę podczas zajęć.

Małgorzata Topolska

Fot. Katarzyna Kotlarek i Maks Kuryluk

Na środku sali widzimy bibliotekarkę trzymającą w jednej ręce książkę, a drugą wskazuje na pluszową maskotkę Różowego Kolorowego Potwora. Z prawej strony widać stojącą wychowawczynię klasy i dzieci siedzące w ławkach. W tle widać na tablicy wyeksponowane czerwone serduszka.

Na fotografii widzimy bibliotekarkę trzymającą na rękach pluszowego Różowego Potwora wraz z uczennicą. W tle widzimy serduszka na tablicy i leżącą książkę „Kolorowy potwór” – A. Llenas

Grupa dzieci siedzi na siedziskach. W oddali widać dwie panie. Po prawej stronie, na stoliku siedzi Różowy Kolorowy Potwór z książką. W tle na tablicy wyeksponowane są dekoracje w postaci serduszek.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzi na poduszkach i zgłaszają się do odpowiedzi. Tło stanowi wystrój sali w postaci tablic edukacyjnych.

Na środku stoi uczeń, po jej obu stronach stoją panie. Z prawej strony widać maskotkę Różowego Potwora i wyeksponowaną książkę na stoliku. Przed nimi siedzi grupa dzieci zgłaszająca się do odpowiedzi. W oddali widzimy wyeksponowane serduszka.