W sobotę (21 września) postanowiłam z grupą dzieci podyskutować o naszym pięknym morzu bałtyckim.

Grupa dzieci siedzi na siedziskach i skierowana jest twarzami do bibliotekarki. Tło stanowi wystrój biblioteki oraz dekoracje w postaci akcentów morskich.

Wspólnie obejrzeliśmy książki o tematyce morskiej, dostępne w naszej bibliotece. Wśród nich znalazły się także książki pop- up, które wspaniale zobrazowały nam świat mórz i oceanów. Wyruszyliśmy także w „podwodną wyprawę z latarką w ręku”, którą umożliwiła nam książka dostępna tylko w Oddziale dla Dzieci.
Dzięki tym wspaniałym książkom, poznaliśmy mnóstwo faktów i ciekawostek z życia morskich zwierząt.
Następnie przeczytaliśmy zabawne wiersze pani Patrycji Wojtkowiak- Skóry - „Bałtyckie zwierzęta”, dzięki którym dostrzegliśmy nieznane nam dotąd gatunki.
Zajęcia zakończyliśmy warsztatami, podczas których powstały piękne „latarnie morskie”, które dzieci ozdobiły muszelkami.
Dziękuję za wspaniale i twórczo spędzony czas.

Małgorzata Topolska

Grupa dzieci siedzi na siedziskach, skierowana twarzami do bibliotekarki, która prezentuje dzieciom książki. W tle znaczek DKK oraz dekoracje w postaci akcentów morskich.

Z lewej strony grupa dzieci dekoruje słoiki farbami. Po lewej stronie stoi bibliotekarka. Tło stanowi wystrój biblioteki.

Grupa dzieci siedzi na siedziskach, skierowana twarzami do bibliotekarki, która pokazuje dzieciom książki. W tle znaczek DKK oraz dekoracje w postaci akcentów morskich.

Na pierwszym planie widać profil siedzącego chłopca, który siedzi przy stoliku i prezentuje swoją pracę. W oddali widać książki, oraz dekoracje z egzotycznymi rybkami..