Wesoło rozpoczął się tydzień w bibliotece. W poniedziałek, 8 kwietnia przyjechały do nas dzieci z Zamiejscowego Oddziału Przedszkolnego w Korolówce. Maluszki i ich nieco starsi koledzy odwiedzili nas z wychowawczynią, panią Gabrielą Hawrył.

DSC0069

Podczas radosnego spotkania dzieci miały okazję obejrzeć bajkę obrazkową „Pływaczek”. Moi goście próbowali swoich sił występując w roli lektora bajki przedstawionej w teatrzyku Kamishibai! Poszło całkiem dobrze :)
Rozśpiewane towarzystwo chętnie nauczyło mnie zabawnej piosenki. Następnie ponownie przenieśliśmy się do krainy bajki tworząc wspólnie „żywą książkę” o wiośnie :) Na kilka minut biblioteczny hol opanowały bociany, motyle, biedronki i ważki fruwające wokół barwnych kwiatów. W naszej bajce wystąpiły także krasnoludki, którym wcale nie było spieszno do pracy! ;)
Moi poniedziałkowi goście wykazali wiele talentów...lektorskich, muzycznych, tanecznych, a także plastycznych. Gdy tylko na stolikach pojawiły się kredki, niemal natychmiast mogliśmy podziwiać rysunki, a na nich kolorowe motyle, kwietne łąki i wspaniałe przebarwne zające!

Dziękując za tę sympatyczną wizytę, zapraszamy w nasze progi biblioteczne częściej :)

Joanna Orzeszko

Fot. E. Pietrzak, M. Topolska, J. Orzeszko