W wyjątkowo słoneczne sobotnie przedpołudnie (11maja), spotkaliśmy się liczną grupą podczas VI edycji akcji pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W tym roku świętujemy także 15 -lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

DSC0229

Podczas pierwszej części spotkania przeprowadzono turniej wiedzy o tematyce podróżniczej. Rodziny biorące udział w zajęciach, świetnie ze sobą współpracowały, wykazując się rozległą wiedzą na temat podróży po całym świecie.
Po prezentacji bajki w teatrzyku kamishibai o niezwykłym podróżniku pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima, przystąpiliśmy do realizacji dalszej części projektu, czyli tworzenia plansz do teatrzyku obrazkowego.
Na podstawie przeczytanej prze ze mnie książeczki pt. „Listy od Feliksa”, każda z rodzin miała za zadanie wykonać ilustracje do teatrzyku. Efekty twórczej pracy uczestników przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. W związku z wyrównanym poziomem wiedzy i umiejętności plastycznych uczestników, postanowiliśmy drogą głosowania wyłonić zwycięską drużynę. Liderów należycie uhonorowaliśmy wręczając koszulki z logo akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Wszyscy biorący udział w zabawie dodatkowo obdarowani zostali drobnymi upominkami ufundowanymi przez MBP we Włodawie. Ponadto w trakcie pracy panowała tak radosna i rodzinna atmosfera, że całkowicie straciliśmy rachubę czasu i zapomnieliśmy o pięknej pogodzie na dworze. Aż żal było się rozstawać!
Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do częstych odwiedzin naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Anna Topolska