Miło mi poinformować, że jako bibliotekarz Oddziału dla Dzieci z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie zostałam nominowana do tytułu „Szeryfa Praw Dziecka”.

gw 02

Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie w II półroczu roku szkolnego 2018/2019 przystąpiła do projektu edukacyjnego UNICEF pt. „Szkoła z Prawami Dziecka”.
Celem akcji było: zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami dotyczącymi praw dziecka, uświadomienie ich konsekwencji w codziennym życiu oraz kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego.
Koordynatorem projektu była pani Monika Zguczyńska, a o jego realizację w maju i czerwcu 2019 roku zadbał Samorząd Uczniowski.
Samorząd Uczniowski jako reprezentant całej społeczności uczniowskiej, przeprowadził głosowanie, podczas którego uczniowie wybrali trzy osoby nominowane do odznaczenia „Szeryf Praw Dziecka”. Nominowani zostali: pani Maria Pogonowska, pani Małgorzata Topolska i pani Anna Hołowacz – Zacharska. Uczniowie z S.U. oraz klasy VI b przygotowali uroczysty apel. Przypomniano w nim najważniejsze prawa dzieci oraz zaprezentowano sylwetki nominowanych. Następnie pan dyrektor i członkowie S.U. wręczyli trzem paniom odznaczenia i pamiątkowe dyplomy. Na koniec uroczystości uczniowie z klas młodszych zaprezentowali się w przygotowanych piosenkach.
Każdego roku ok. 10 grudnia w szkole organizowany jest uroczysty apel poświęcony prawom człowieka i dziecka.
Serdecznie dziękuję za to jakże wyjątkowe wyróżnienie i obiecuję nie ustawać w staraniach propagowania wyższych wartości wśród dzieci i młodzieży.

Małgorzata Topolska
(na podstawie materiałów źródłowych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie, autorstwa Pani Moniki Zguczyńskiej)