W sobotę, (14 września) spotkaliśmy się po dłuższej przerwie wakacyjnej z Dziecięcym Dyskusyjnym Klubem Książki. Korzystając z pięknego i słonecznego dnia, zajęcia przeprowadzono w „Letniej Galerii SMO”.

IMG 20190914 122745

Podczas zajęć wspominaliśmy minione wakacje. Młodzi klubowicze nie próżnowali. Nie tylko ciekawie i rodzinnie spędzili czas. Letni wypoczynek upłynął im także w towarzystwie dobrej młodzieżowej literatury.
Podróże w świat książek, zaowocowały ciekawą dyskusją podczas naszego spotkania. Następnie dzieliliśmy się wrażeniami z cyklicznego wydarzenia kulturalnego jakim jest „Narodowe Czytanie”. Moim rozmówcom niezwykle spodobał się pomysł bookcrossingu (ula bibliotecznego).
Tam, uczestnicy DKK natrafili na istne perełki literatury. Po raz kolejny okazało się, że nie zawsze cieszą najnowsze publikacje i warto sięgać po książki, które wciąż nas fascynują.
Serdecznie dziękuję za radosne spotkanie, wśród pięknych okoliczności przyrody naszego ogródka bibliotecznego.

Małgorzata Topolska

Fot. M. Topolska i Pan Rafał