W piątek, (13 grudnia) odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z grupy przedszkolnej „Małe Skrzaty”, działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie pod opieka pani Agnieszki Kapicy.

IMG 20191213 103340

Dzieci przyprowadziły ze sobą nietuzinkowego gościa – misia Samiego, który towarzyszył nam przez cały czas.

Tematem naszych zajęć były zbliżające się święta. Podczas spotkania, przeczytałam moim miłym gościom bajkę pt. „Franklin i prezent świąteczny”. Czytana opowieść, uświadomiła dzieciom, że Boże Narodzenie to przede wszystkim czas szczerych uczuć, dobroci i prezentów. Ta piękna i wzruszająca opowieść wprowadziła nas w nastrój iście świąteczny. Rozmawialiśmy także o tradycjach i potrawach świątecznych, które co roku goszczą na naszych stołach. Następnie oprowadziłam grupę Małych Skrzatów po wszystkich galeriach w naszej bibliotece. Zaczęliśmy od Galerii Na Poddaszu, gdzie możemy podziwiać wystawę fotograficzną Joanny Bartnik „Skrzydlaci”. Następnie obejrzeliśmy Wystawę Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej w Galerii Na Parterze. Później w Galerii Na Piętrze oglądaliśmy wystawę „Sprawni przez sztukę”. Dzieciom bardzo podobały się zarówno prezentowane wystawy jak i dekoracje świąteczne w Galerii Na Parterze, które wykonała nasza koleżanka Ewa Szewczyk. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie przy choince.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Julia Grządkowska