We wtorek (23.05.2023 r.) w pokoju naukowym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

20230523 IMG 4574

Plan spotkania zakładał m.in. dyskusję na temat ostatnich wydarzeń kulturalnych, w którym brali udział uczestnicy Nadbużańskiej Frazy. Wśród proponowanych tematów był: Finał XXIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej (09.05.2023 r.), Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (12.05.2023 r.) oraz V Międzynarodowy Trójstyk Literacki (16-17.05.2023 r.).

Ponadto – w związku Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o ustanowieniu roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej – włodawscy artyści rozmawiali o poetce i jej twórczości. Dyskusjom towarzyszyła poezja Wisławy Szymborskiej w muzycznej odsłonie z towarzyszeniem gitary.

Impulsem do rozmów o twórczości literackiej dla dzieci okazało się wznowienie tomiku z 2014 r. „Poleskie bajanie” zawierającego wiersze dla najmłodszych autorstwa poetów z Nadbużańskiej Frazy.

Jak co miesiąc twórcy przedstawili swoje ostatnie utwory dyskutując o warsztacie literackim autorów.

Następne spotkanie Nadbużańskiej Frazy odbędzie się 20 czerwca 2023 r. o godz. 14.00.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" na Facebooku.

Edyta Pietrzak