Od 1 do 31 lipca 2024 r. Dział Regionalny Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie będzie nieczynny ze względu na kontrolę księgozbioru. Miłośników literatury dotyczącej naszego regionu zapraszamy do wcześniejszego zrobienia książkowych  "zapasów".

Okładka książki: Wojciech Muszyński: Historia sanktuarium w Orchówku. Zdjęcie kościoła

Wśród książek, które ostatnio trafiły na półki Działu Regionalnego jest "Historia sanktuarium w Orchówku" Wojciecha Muszyńskiego, publikacja nominowana w XVIII edycji konkursu ogłoszonego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego „Książka Roku 2023”.

Są też książki-laureatki tego konkursu: nagroda w kategorii Książka o Lubelszczyźnie – Lubelskie Towarzystwo Naukowe: Zdzisław Bieleń "Bitwy i potyczki powstania styczniowego w Lubelskiem i na Podlasiu" oraz wyróżnienie za szczególne walory edytorskie i formę przekazu – Wydawnictwo Ruthenus: J. Ewa Leśniewska "Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVIII-XX w.)".

Okładka Zeszytu poetyckiego 2023

Zeszyt poetycki - 25 lat między wierszami; okładka

Dla miłośników poezji mamy wydane w ostatnim czasie książki autorów zrzeszonych w grupie "Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie: wspólny zbiorek "Zeszyt poetycki 2023", wydawnictwo jubileuszowe "Zeszyt poetycki - 25 lat między wierszami" oraz autorskie tomiki "Itamitu" Grażyny Rawickiej, "Pewnego dnia wyjdę na spacer" Anny Zalewskiej-Oleksiuk.

Okładki książek wymienionych poniżej

Wśród ostatnio wprowadzonych książek są dary przykazane do biblioteki: "Tradycje kulinarne Polski" Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek, "Pamięć o Powstaniu Styczniowym w źródłach pisanych i zabytkach ze zbiorów Muzeum Niepodległości", "Wilcza Chata" Michała Śmielaka oraz "Nad Bugiem we Włodawie : Historyczny i kulturowy portret miasta i regionu".

Okładki książek wyminionych poniżej

Książki do bibliotecznych zbiorów przekazali również uczestnicy VI Międzynarodowego Trójstyku Literackiego (13-14.06.2024 r.), wśród nich znajdują się m.in, publikacje: "Dalekie podróże z Bliską", "Ślad przeznaczenia", "Bańka mydlana""Pół żartem całkiem serio" Agnieszki Moniki Polak; "Dzieje i pradzieje Indoeuropejczyków w świetle archaicznej leksyki i zoonimii ludowej" Stefana Warchoła; "Przyjaciel Litwy i ptaków" Zenowiusza Ponarskiego; "Pomiędzy""Mój barbarzyńca" Romualda Mieczkowskiego oraz  "Na zakręcie" Macieja Mieczkowskiego.

Zapraszamy do odwiedzenia Działu Regionalnego.

Edyta Pietrzak