We wtorek (15.01.2019 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

DSC0054

W czasie spotkania nadbużańscy twórcy dzielili się wrażeniami związanymi z organizacją wieczoru poetyckiego zrealizowanego 29 listopada 2018 r. w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tradycyjnie też, odczytywali swoje wiersze, dyskutując o warsztacie literackim i wartościach artystycznych przedstawionych utworów.

Na zakończenie spotkania włodawscy poeci obejrzeli prezentowaną w Galerii Na Poddaszu wystawę „Wielki powrót czyli Rok Jana Pocka" ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Następne spotkanie poetów już 19 lutego 2019 r.
Zachęcamy do zapoznania się z utworami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" dostępnymi w Szufladzie czytelników oraz zapraszamy na profil na Facebooku.

Edyta Pietrzak