25 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbyło się uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Ikon.

DSC0008

W tym roku konkurs cieszył się ogromną popularnością, co potwierdza liczba zgłoszonych prac - do Zakładu Karnego we Włodawie wpłynęło 42 ikony. VII Konkurs Pisania Ikon został podsumowany 25 października 2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Organizatorem był ppłk Jacek Sankowski - Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie i ksiądz Jerzy Ignaciuk - kapelan prawosławny. Patronat nad konkursem objął Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Krzysztof Stefanowski oraz Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski. Ppłk. Krzysztofa Stefanowskiego podczas podsumowania konkursu reprezentowała mjr Mariola Mielniczuk - specjalista Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. Podziękowania Dyrektora Generalnego Służby Więziennej za organizację konkursu na ręce Dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie ppłk. Jacka Sankowskiego przekazał mjr Mirosław Radliński – specjalista Centralnego Zarządu Służby Więziennej. W wernisażu udział wzięli zaproszeni goście - Starosta Miasta Włodawy – Andrzej Romańczuk, dyrektorzy jednostek penitencjarnych okręgu lubelskiego, kierownicy działów penitencjarnych, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, księża i kapelani oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie. Gospodarzem wystawy był Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie – ppłk Jacek Sankowski. Pierwsze miejsce przyznano ikonie nadesłanej z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, drugie miejsce otrzymała praca nadesłana z Aresztu Śledczego w Białymstoku, trzecie ikona z Zakładu Karnego we Włodawie. Przyznano również trzy wyróżnienia. Podsumowanie konkursu uświetnione zostało występem chóru szkolnego Gaudeamus ze szkoły podstawowej nr 3 we Włodawie.

Fragment artykułu "Podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Ikon 2019 r." ze strony internetowej Zakładu Karnego we Włodawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak