ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI
od dnia 14 grudnia 2020 r.

Organizacja pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie epidemii COVID-19.

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek - piątek

10.00-13.00 i 14.00-17.00

sobota - nieczynne

FILIA (Al. J. Piłsudskiego 66) pozostaje NIECZYNNA do odwołania

KORZYSTANIE Z USŁUG BIBLIOTEKI ODBYWA SIĘ W OGRANICZONYM ZAKRESIE

1. Tymczasowo zamknięte Czytelnie - Internetowa i Czasopism.

2. Zbiory Czytelni wypożyczamy na zewnątrz.

3. Brak wolnego dostępu do księgozbiorów Wypożyczalni, Oddziału dla Dzieci i Działu Regionalnego.

4. Realizujemy tylko zwroty i wypożyczenia wcześniej zamówionych książek na dwóch odrębnych stanowiskach na parterze biblioteki:

• WYPOŻYCZANIE (odrębnie dla dorosłych i dzieci),

• ZWROTY (wspólnie dla dorosłych i dzieci).

1. Limit osób przebywających przy stanowiskach do wypożyczania i do zwrotu książek - 5 osób (rodzic/opiekun prawny może podejść do stanowiska z maksymalnie dwójką dzieci do lat 13). Dzieci powyżej 13 r.ż. są traktowane jako samodzielne osoby.

2. Do odwołania zawieszone zostają wszystkie imprezy i spotkania.

3. Do odwołania zawieszone zostają usługi typu ksero, skanowanie i wydruki.

JAK ZAMAWIAMY KSIĄŻKI

1. Telefonicznie: 82 57 21 103, 82 57 21 492

2. Przez katalog online biblioteki

3. Pisemnie: zamówienia można zostawić w skrzynce przy wejściu głównym oraz u bibliotekarza

ODBIÓR ZAMÓWIEŃ

1. Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska oraz nr telefonu.

2. Dyżurujący bibliotekarz przygotuje zamówienie do odbioru następnego dnia lub w uzgodnionym terminie. Zamówienie oczekuje na odbiór do 7 dni roboczych.

3. Do wypożyczenia zbiorów niezbędna jest karta czytelnika.

4. Ilość jednorazowo wypożyczanych książek do 10 egzemplarzy.

PROSIMY O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH ZABEZPIECZEŃ

• 5 osób w bibliotece - pozostali oczekujący na zewnątrz budynku z zachowaniem odstępów minimum 2 m., noszenie maseczki, rękawiczek lub dezynfekcję rąk.

• Zwracane książki poddawane są 3-dniowej kwarantannie. Egzemplarzy wypożyczonych z biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi. Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające. Nie należy naświetlać książek lampami UV z uwagi na to, iż światło to ma szkodliwy wpływ na materiały, z których wykonane są książki.

Prosimy o zapoznanie się z procedurą zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie w trakcie epidemii COVID-19 dla użytkowników Biblioteki.