Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej

ul. Przechodnia 13

kurylowicz agnieszka

Agnieszka Kuryłowicz

Agnieszka Kuryłowicz jest rodowitą Włodawianką. Urodziła się w roku 1972 we Włodawie i tutaj żyje i pracuje. Rysowała i malowała od kiedy tylko pamięta. Kiedyś ktoś poprosił Agnieszkę aby namalowała obraz dla niego. Przyjęła wyzwanie i od tej chwili jej życie ściśle jest związane ze sztuką. Artystka jest bardzo aktywną osobą. Miała jedną wystawę indywidualną i brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Uczestniczyła w kilkudziesięciu międzynarodowych i ogólnopolskich plenerach malarskich. Działa też na rzecz promocji twórców z okolic Polesia w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej, gdzie od roku 2010 pełni funkcję sekretarza.

Artystka jest bardzo wszechstronna. Maluje obrazy w nurcie klasycznego realizmu i pisze ikony. Głównym tematem jej malarskich prac wykonanych w technice olejnej jest człowiek i jego otoczenie. Ograniczona paleta kolorów wprowadza odrobinę subtelnej melancholii. Natomiast ikony pisane przez Agnieszkę mimo tego, że muszą być tworzone w określonym kanonie zachowują swój unikatowy styl. Bardzo duża wrażliwość i bardzo pozytywne nastawienie do życia artystka przenosi na ikony nadając im dodatkową wartość. Charakterystyczna praca kolorem i przywiązanie do pewnych detali czynią twórczość Agnieszki Kuryłowicz wyjątkową.
Rafał Taras