12 lipca w kinie „Śnieżka” w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste przedstawienie finalistów i laureatów pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo „Zwyrtała 2019”, organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2019. W czasie ceremonii uhonorowano główną nagrodą Edytę Pietrzak, kustosza Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie za projekt „Centralne Biuro Czytelnicze”.

20190712 104135

Wśród zgłoszeń nadesłanych z całego kraju wybrano jedenastu finalistów. Jury w składzie: prof. Anna Janus-Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński i pan Konstanty Przybora rozstrzygnęło konkurs przyznając dwie główne nagrody (Edyta Pietrzak za projekt „Centralne Biuro Czytelnicze” i Maria Deskur za projekt „Książka na receptę”) oraz dziewięć wyróżnień.

Projekt „Centralne Biuro Czytelnicze” zachwycił Komisję Konkursową zmianą czytelników w „Agentów do „zadań specjalnych”, wykonujących twórcze zadania; łączące czytelnictwo z zabawą i pozytywną rywalizacją – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego Rabki-Zdroju.

Odczytania protokołu Komisji Konkursowej dokonała Przewodnicząca Jury prof. dr hab. Anna Janus-Sitarz. Nagrody wręczył burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.

Finaliści otrzymali dyplomy, pamiątkowe plakietki z wizerunkiem „Zwyrtały” oraz album poświęcony twórczości jego autora – Jerzego Koleckiego a także zestaw kosmetyków na bazie solanki, ufundowanych przez Uzdrowisko Rabka S.A.
Ponadto laureatki zostały nagrodzone weekendowym (12-15 lipca 2019) pobytem w SPA „Rabczański Zdrój”, ufundowanym przez Uzdrowisko Rabka SA, otrzymają też propozycję publikacji zrealizowanych przez nie projektów.

cbc zwyrtala 01 dyplom

cbc zwyrtala 04 laureat 01

Więcej informacji o projekcie: Centralne Biuro CzytelniczeCBC: Agenci Czytelniczy już na wakacjach :).

Więcej informacji o Konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo „Zwyrtała 2019” i Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2019 na naszej stronie internetowej: Projekt Centralne Biuro Czytelnicze nagrodzony :).
Projekt CENTRALNE BIURO CZYTELNICZE dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Artykuły (podlinkowane) w mediach:
* Nagrody za najlepsze promowanie czytelnictwa (zdjęcia),
* Zwyrtały przyznane,
* Rabczański „Zwyrtała” patronem nagrody,
* "ZWYRTAŁA” konkurs na pomysł promujący czytanie rozstrzygnięty,
* Projekt Centralne Biuro Czytelnicze nagrodzony,
* 2 nagrodzone akcje: Książka na receptę i Centralne Biuro Czytelnicze,
* Projekty promocji czytelnictwa wśród dzieci nagrodzone,
* "Zwyrtała" - konkurs na najlepszy pomysł promujący czytanie rozstrzygnięty,
* Sukces „Centralnego Biura Czytelniczego”,
* „Zwyrtała” - konkurs na pomysł promujący czytanie rozstrzygnięty,
* Konkurs na pomysł promujący czytanie „ZWYRTAŁA” rozstrzygnięty,
* "ZWYRTAŁA" ROZSTRZYGNIĘTY.

Serdeczne podziękowania kieruję do:
* organizatora Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2019 pani Iwony Haberny za wspaniałe wydarzenie kulturalne, którego cząstką został projekt CBC,
* członków Komisji Konkursowej za wyróżnienie główną nagrodą pomysłu na Centralne Biuro Czytelnicze.

Pomysł może być autorski, ale wykonanie potrzebuje pracy również innych ludzi. Bardzo dziękuję:
* Asi Orzeszko za nieocenioną pomoc podczas przygotowania, realizacji i podsumowania projektu oraz za niesamowitą wiarę w sukces popartą zgłoszeniem pomysłu do konkursu,
* Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jackowi Żurawskiemu za nieustające wsparcie podczas realizacji projektu,
* członkom załogi włodawskiej biblioteki, którzy całym sercem włączyli się w jego wykonanie,
* bibliotekarzom włodawskich szkół za współpracę,
* naszym wspaniałym gościom za cudowne spotkania
* i Agentom Czytelniczym za udział :)
Jesteście fantastyczni :)

Edyta Pietrzak

cbc logo 04

Wręczenie nagrody w konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo „Zwyrtała 2019” i prezentacja zwycięskiego pomysłu.

Laureatka konkursu "Zwyrtała" Edyta Pietrzak z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie za projekt „Centralne Biuro Czytelnicze”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Joanna Orzeszko